Новини
ЕВРОБЕТ е основен спонсор на „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА НА БЪЛГАРИЯ” 2011
image1
image2

За трета поредна година ЕВРОБЕТ е основен спонсор на най-значимата спортна класация в България.
На пресконфоренция днес в азбучен ред бяха обявени имената на 12-те номинирани спортисти, които след седмица ще си оспорват отличието. В класацията "Отбор на годината" са номинирани пет тима.
Официалното награждаване ще бъде на 19.12.2011 г. в зала 1 на НДК.
Организаторите са подготвили много изненади за зрителите, а днес разкриха първата от тях. Трикратната абсолютна световна шампионка по художествена гимнастика Мария Петрова и британският актьор Бен Крос ще водят церемонията по награждаването.  Това ще е второто участие на Мария като водещ на „Спортист на годината”. Широката българска публика познава Бен Крос от тв рекламата с Димитър Бербатов, където той е "Господинът от Лондон". Английският актьор ще е първият чужденец - водещ на церемонията.
Организаторите разкриха, че 169 журналисти от 69 медии са дали гласа си в тазгодишната анкета.


Ето и всички номинирани:


"СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА НА БЪЛГАРИЯ" 2011
(номинации по азбучен ред)
   1. Ваня Стамболова, лека атлетика
   2. Владимир Зографски, ски
   3. Димитър Бербатов, футбол
   4. Елис Гури, борба
   5. Ивет Лалова, лека атлетика
   6. Константин Паскалев, културизъм
   7. Кубрат Пулев, бокс
   8. Матей Казийски, волейбол
   9. Петър Стойчев, плуване
10. Силвия Митева, художествена гимнастика
11. Станка Златева, борба
12. Цветана Пиронкова, тенис на корт


"ОТБОР НА ГОДИНАТА НА БЪЛГАРИЯ" 2011
(номинации по азбучен ред)
   1. ВК "ЦСКА", мъже, волейбол
   2. Национален отбор, мъже, баскетбол
   3. Национален отбор, мъже, волейбол
   4. Национален отбор, художествена гимнастика
   5. ПБК "Лукойл Академик", баскетбол

"СПОРТИСТ No1 С УВРЕЖДАНИЯ НА БЪЛГАРИЯ" 2011
(номинации по азбучен ред)
   1. Александър Кенанов, плуване (първо място на бруст - 25м и първо място на бруст – 50м от Световни летни игри "Спешъл Олимпикс" 2011 на хора с увреждания)
   2. Дечко Овчаров, лека атлетика (първо място на копие от Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания)
   3. Ивомира Михайлова, джудо (първо място в категория над 78кг. и второ място в "отворена" категория от Европейско първенство за спортисти с нарушено зрение; трето място от Световното първенство за спортисти с нарушено зрение)
   4. Ружди Ружди, лека атлетика (първо място на диск и гюле от Световното първенство по лека атлетика за младежи с двигателни увреждания; първо място на копие и гюле от Европейско първенство по лека атлетика за младежи с увреждания, второ място на диск от Европейско първенство по лека атлетика за младежи с увреждания)
  5. Стела Енева , лека атлетика (национален рекорд и второ място на гюле от Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания; второ място на диск от Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания)


"ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА" 2011
(номинации по азбучен ред)
   1. Александър Попов, волейбол
   2. Братан Ценов, борба – класически стил
   3. Васил Соколов, самбо
   4. Веселин Петков, спортна стрелба
   5. Георги Димитров, лека атлетика
   6. Даниел Генев, културизъм
   7. Димитър Димитров – Херо, футбол
   8. Димитър Пенев, футбол
   9. Кирил Пиронков, тенис
10. Илиана Раева, художествена гимнастика
11. Красимир Туманов, плуване
12. Михаил Таков, бокс
13. Радостин Стойчев, волейбол
14. Росен Барчовски, баскетбол
15. Симеон Щерев, борба – свободен стил
16. Станимир Стоилов, футбол
17. Стоян Добрев, борба – класически стил

ЕВРОБЕТ желае здраве и късмет на всички номинирани.

  • Facebook
  • Twitter
  • Epay
  • Easypay
  • Bank Transfer
  • Credit card
© 2006-2017 Евробет ООД.
Всички права запазени.
18